fbpx

Projekt indywidualny domu

Każda najlepsza realizacja budowlana zaczyna się od doskonałego projektu!

Przeglądasz projekty gotowe i cały czas nie możesz znaleźć swojego idealnego domu? Masz nietypową działkę i dużym problemem jest dopasowanie do niej gotowego projektu domu? A może potrzebujesz indywidualnych rozwiązań z uwagi na styl życia, jaki prowadzisz?

Dlaczego warto się zdecydować na indywidualny projekt domu?

Najwyższa jakość dokumentacji projektowej

Profesjonalna obsługa projektantów

Szybka i terminowa realizacja zlecenia

Optymalizacja kosztów budowy

Stosowanie nowoczesnych rozwiązań i technologii

Olśniewające wizualizacje budynku

Co zawiera projekt indywidualny domu?

Projekt indywidualny domu to dokumentacja projektowa składająca się z 3 egzemplarzy projektu architektoniczno – budowlanego, projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu technicznego. W skład dokumentacji wchodzi:

  • Projekt architektoniczno – budowlany
  • Projekt zagospodarowania działki lub terenu
  • Projekt techniczny
  • Projekt instalacji sanitarnych
  • Projekt wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją
  • Projekt instalacji elektrycznej
  • Dodatkowe opracowania

before
After

Gdzie projektujemy domy indywidualne?

Z uwagi na to, że nasze biuro projektowe SEJ-PRO ma swoją siedzibę w Tomaszowie Mazowieckim, projekty indywidualne wraz z uzyskaniem Pozwolenia na Budowę (PnB) wykonujemy tylko w naszej najbliższej okolicy. Projektujemy domy na indywidualne zamówienie w: województwie łódzkim i mazowieckim.

Jak wygląda proces przygotowania projektu indywidualnego?

Prace projektowe projektu na indywidualne zamówienie rozpoczynamy od dokładnej analizy Twoich potrzeb

Potrzebujesz pomocy?

Chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania!

Lub

Zadzwoń teraz

+48 577 970 183 Zadzwoń

Masz własny pomysł na projekt Twojego wymarzonego domu?

Przeglądasz projekty gotowe i cały czas nie możesz znaleźć swojego idealnego domu? Masz nietypową działkę i dużym problemem jest dopasowanie do niej gotowego projektu domu? A może potrzebujesz indywidualnych rozwiązań z uwagi na styl życia, jaki prowadzisz?

Jeśli tak jest, możemy zaprojektować dom według Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Dlaczego warto zdecydować się na indywidualny projekt domu?

Indywidualny projekt domu to idealne rozwiązanie, dopasowane w 100% do potrzeb Twoich i Twojej rodziny, zaprojektowany z uwzględnieniem parametrów Twojej działki, ukształtowania terenu, odpowiedniego oświetlenia pomieszczeń oraz walorów widokowych działki.  Podczas projektowania przeprowadzamy analizę Twoich potrzeb, pomożemy wybrać najoptymalniejsze dla Ciebie rozwiązania oraz zagwarantujemy profesjonalne doradztwo. W procesie projektowania omówimy i przygotujemy koncepcję Twojego domu w oparciu o mapę do celów projektowych, badania geotechniczne gruntu oraz wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) lub warunki zabudowy (WZ), a w następnej kolejności przejdziemy do wykonania projektu zagospodarowania działki i zaprojektujemy usytuowanie domu na działce oraz wykonamy projekt architektoniczno – budowlany oraz projekt techniczny. Dokumentację projektową wykonujemy w 3 egzemplarzach wraz ze wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz uzyskaniem pozwolenia na budowę (PnB).

 

Korzyści dla Ciebie:

– Najwyższa jakość dokumentacji projektowej – wszystkie projekty domów projektujemy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Przeprowadzamy dokładne obliczenia konstrukcyjne oraz przedstawiamy je szczegółowo na rysunkach i w opisach technicznych

– profesjonalna obsługa projektantów – SEJ-PRO to zespół profesjonalistów z każdej branży projektowej. Podczas projektowania wymarzonego domu masz bezpośredni kontakt z architektem, konstruktorem i instalatorem

– szybka i terminowa realizacja zamówień – do swojej pracy podchodzimy z pasją w sposób rzetelny i odpowiedzialny, wszystkie projekty wykonujemy w możliwie najkrótszym czasie oraz zawsze w umówionym terminie

– optymalizacja kosztów budowy – dzięki dokładnie przeprowadzonym obliczeniom elementów konstrukcyjnych w programie komputerowym, w projektowanym domu nie występują przezbrojenia, co przekłada się na niskie koszty budowy domu

– stosowanie nowoczesnych rozwiązań i technologii – do pracy podchodzimy z pasją i zaangażowaniem, cały czas śledzimy nowe trendy i rozwiązania w budownictwie, dzięki temu Twój projekt domu będzie nowoczesny i energooszczędny

– wizualizacje budynku – już na etapie koncepcji projektu domu przygotujemy dla Ciebie wizualizację budynku, tak aby, jak najbardziej zobrazować Ci Twój przyszły, wymarzony dom i abyś mógł podjąć swoje decyzje świadomie

 

Gdzie wykonujemy projekty indywidualne domów?

Z uwagi na to, że nasze biuro projektowe SEJ-PRO ma swoją siedzibę w Tomaszowie Mazowieckim, projekty indywidualne wraz z uzyskaniem Pozwolenia na Budowę (PnB) wykonujemy tylko w naszej najbliższej okolicy. Projektujemy domy na indywidualne zamówienie w miejscowościach: >Tomaszów Mazowiecki, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Łódź, Warszawa.

 

Co zawiera indywidualny projekt domu?

Projekt indywidualny domu to dokumentacja projektowa składająca się z 3 egzemplarzy projektu architektoniczno – budowlanego, projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu technicznego. W skład dokumentacji wchodzi:

Czytaj więcej

 

  1. Projekt architektoniczno – budowlany

– opis techniczny

– rzuty kondygnacji domu

– przekroje

– elewacje

– rzut połaci dachowej

– zestawienia stolarki okiennej i drzwiowej

 

  1. Projekt zagospodarowania działki lub terenu

– opis techniczny

– projekt zagospodarowania działki wraz z usytuowaniem domu

 

  1. Projekt techniczny

Projekt konstrukcyjny

– opis techniczny

– obliczenia statyczne

– rzut i zbrojenie fundamentów

– schematy konstrukcyjne kondygnacji

– zbrojenie stropów

– rysunki wykonawcze zbrojenia elementów i detali konstrukcyjnych budynku

– zbrojenie schodów

– rzut więźby dachowej

 

Projekt instalacji sanitarnych

– opis techniczny instalacji wod-kan, c.o. i gazowej

– wyniki obliczeń instalacyjnych

– charakterystyka energetyczna budynku

– analiza możliwości alternatywnych źródeł ogrzewania

– rysunki techniczne rozwiązań instalacyjnych

 

Projekt wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją

– opis techniczny wentylacji mechanicznej

– rysunki techniczne rozwiązań instalacyjnych

 

Projekt instalacji elektrycznej

– opis techniczny instalacji elektrycznej

– schemat ideowy instalacji elektrycznej

– rysunki techniczne instalacji elektrycznej

 

Dodatkowe opracowania

– plan BOIZ

– decyzje o uprawnieniach i zaświadczenia projektantów

– oświadczenia projektantów
– zestawienie materiałów (opcja dodatkowa)

Ile kosztuje indywidualny projekt domu?

Cena projektu indywidualnego jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od powierzchni projektowanego domu, od ilości kondygnacji, od zastosowanych rozwiązań instalacyjnych oraz od uzgodnień i pozwoleń, jakie będą musiały zostać wykonane. Projekt indywidualny wyceniamy zawsze indywidualnie, po ustaleniu szczegółowych wytycznych projektowych.

 

Jak wygląda proces przygotowania projektu indywidualnego?

Prace projektowe projektu na indywidualne zamówienie rozpoczynamy od dokładnej analizy Twoich potrzeb, w tym celu prowadzimy z Tobą rozmowy oraz przesyłamy ankietę do wypełnienia, na tym etapie wspieramy Cię również profesjonalnym doradztwem podczas podejmowania ważnych dla Ciebie decyzji związanych z rozwiązaniami projektowymi Twojego nowego domu. Podpowiadamy, jakie wybrać materiały budowlane, jakie rozwiązania konstrukcyjne są tanie w budowie oraz doradzamy przy wyborze instalacji i nowych technologii w Twoim wymarzonym domu. Omawiamy z Tobą szczegółowo program funkcjonalno – użytkowy Twojego nowego domu oraz podpowiadamy korzystne rozwiązania.

 

Na podstawie zebranej analizy przygotujemy dla Ciebie koncepcję Twojego projektu domu, która zawiera rzuty kondygnacji oraz wizualizację zewnętrzną budynku. Przedstawioną koncepcję zmodyfikujemy zgodnie z Twoimi sugestiami. W umówionej cenie projektu możesz wprowadzić do 3 zbiorczych zmian w koncepcji projektu domu.

 

Po zaakceptowaniu koncepcji projektu przejdziemy do realizacji Twojego projektu domu. Wykonamy wszystkie niezbędne obliczenia statyczne, opisy i rysunki techniczne, w tym schematy i detale konstrukcyjne, aby maksymalnie ułatwić Ci proces budowy domu i zoptymalizować koszty budowy już na etapie projektu budowlanego. Podczas wykonywania projektu domu wprowadzamy optymalne rozwiązania, dobierzemy nowoczesne rozwiązania projektowe oraz technologie. Projekt architektoniczno-budowlany wykonujemy w trzech egzemplarzach i uzyskujemy wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenie na budowę (PnB).

 

Przy odbiorze dokumentacji projektowej otrzymasz od nas pozwolenie na budowę (PnB) wraz z projektem architektoniczno – budowlanym i projektem zagospodarowania działki lub terenu oraz projekt techniczny, niezbędny do rozpoczęcia robót budowlanych. Dodatkowo otrzymasz od nas extra dodatki, w skład których wchodzi tablica informacyjna, dziennik budowy, teczka na twój projekt domu i wszystkie niezbędne dokumenty, poradnik inwestora oraz pakiet projektów małej architektury, poradnik jak urządzić ogród oraz projekt garażu i projekt altanki.

 

Jakie dokumenty będą potrzebne do wykonania projektu indywidualnego domu?

Do rozpoczęcia prac projektowych niezbędny jest wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) lub decyzja o warunkach zabudowy (WZ) oraz mapa do celów projektowych. Do zaprojektowania posadowienia budynku niezbędne jest też wykonanie badania geotechnicznego gruntu w miejscu usytuowania domu na działce.

 

Jaki jest termin wykonania projektu indywidualnego domu?

Projekt indywidualny wykonujemy od postaw na Twoje zamówienie, dostosowując go do Twoich potrzeb i wymagań, zapisów wymagań technicznych zawartych w wypisie i wyrysie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) lub decyzji o warunkach zabudowy (WZ) oraz do parametrów i lokalizacji Twojej działki. Po podpisaniu umowy o wykonanie projektu domu przeprowadzimy rozmowę z Tobą i ustalimy wszystkie szczegóły Twojego wymarzonego domu. Po ustaleniu wszystkich niezbędnych parametrów w terminie do 6 tygodni przedstawimy Ci koncepcję Twojego domu na rzutach i wizualizacjach. W przygotowanej przez nas koncepcji projektu domu masz możliwość wprowadzenia zmian. Po zaakceptowaniu przez Ciebie przedstawionej koncepcji projektu domu potrzebujemy 2,5 do 3 miesięcy na przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej, a w następnej kolejności przechodzimy do wykonania niezbędnych uzgodnień i uzyskania pozwolenia na budowę. Urząd ma 65 dni na wydanie pozwolenia na budowę (PnB).